ODTÜ Malzeme Bilimleri Topluluğu

Malzeme Bilimleri Topluluğu, 1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisiliği Bölümü öğrencileri tarafından kurulmuştur. Üniversitemizin farklı bölümlerinden arkadaşlarımızın da katılımıyla mühendisliğin tanımı ve prensipleri ışığında faaliyetlerini emin adımlarla sürdürmektedir.

Fotoğraf açıklaması yok.
Etkinlik Afişi

Topluluk Misyonu

Topluluğumuzun temel amacı malzeme bilimleri hakkında bilimsel araştırmalar yapmak, Metalurji ve Malzeme Bilimleri’ni tanıtmak, günlük hayatta kullandığımız malzemelerin temel bileşenleriyle ilgili bilgi vermektir.
İkincil amaç olarak topluluğumuz, insanlar arası etkileşimi -bölüm içi ve bölüm dışı- kolaylaştırmayı, her anlamda sosyokültürel birikimimizi geliştirmeyi ve iş sahasına yönelik donanımlarımızı arttırmayı hedeflemektedir.

Topluluk Vizyonu

Malzeme Bilimleri Topluluğu, Metalurji ve Malzeme Bilimleri bölümünü topluma tanıtabilmek için düzenlediği teknik geziler, gerçekleştirdiği projeler ve çeşitli etkinlikler ile malzeme bilimi alanında önemli bir yere sahip olmayı kendisine vizyon edinmiştir.

Comments

So empty here ... leave a comment!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebar