Uluslararası Gençlik Topluluğu

Amatör ruhla yapılan profesyonel işler

Üniversitemizde her yıl düzenlenen Bahar Şenliklerinin organizasyonunu üstlenen UGT 1985/86 öğretim yılında , Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde ODTÜ öğrencileri tarafından kuruldu. Kuruluşundan bu yana uluslararası bir dokuya ve niteliklere sahip olmaya özen gösteren UGT, bu anlayış çerçevesinde büyük görevler üstlendi ve amatör bir ruhla özverili çalışmalar yaptı. Ülkemizin tanıtımına yardımcı olabilmek için ülkemizde temsilciliği bulunan ülkelerin büyükelçilikleriyle ilişkiye girerek bu ülkelerin sosyal ve kültürel yaşantılarını tanıtmak, yerli ve yabancı üniversite öğrenci kolları ve ülkemizin üyesi olduğu Uluslararası Eğitim ve Kültür Kurumları ve yabancı Üniversiteler ile iletişim kurmak gibi çeşitli etkinliklerle uluslararası anlayışı ve yakınlaşmayı amaçlayan UGT, diğer üniversitelerle daha sıcak ilişkiler kurmayı amaçlamaktadır.

Fotoğraf açıklaması yok.

Topluluk Yapısı

UGT aynı zamanda bir organizasyon topluluğu olarak ODTÜ öğrencisine her zaman yeni, öğretici ve eğlenceli aktiviteler sunmayı ilke edinmiştir. Bunun için de hayal gücüne önem vermektedir. Bir düşünceye “hayır olmaz” demeden önce “olamazları” bulmaya çalışır.

UGT’de hiçbir üye yürütme kurulu da dahil olmak üzere birbirinden üstün kabul edilemez. Yaşa ve tecrübeye saygı göstermeyi ihmal etmediği gibi bu uğurda da “hicbir üye arasında fark gözetmeme” ilkesinden de taviz veremez.

UGT özellikle dostluğun ve sevginin temel alındığı bir topluluk olarak topluluk içinde ve dışında kavgaya, şiddete ve küfre karşıdır. Aynı zamanda bir aile olduğu için sevinci ve kederi paylaşmayı ilke edinmiştir.

UGT adındaki “uluslararası” kelimesinden de anlaşılacağı gibi ırk, dil ve din ayrımı gözetmeksizin bütün ODTÜ öğrencilerini kucaklar ve onları da ailemizin bir parçası olarak görmekten onur duyar.

UGT, bu ilkeler doğrultusunda ODTÜlülerle birlikte, onlar için var olmakta bundan gurur duymaktadır…

Görüntünün olası içeriği: ağaç, bitki, açık hava ve yazı
Sidebar